Śledzenie zmian w MS Word 2007 i 2010

Tym wpisem rozpoczynamy serię dotyczącą obsługi edytora Word.

Podczas pracy nad dokumentem stworzonym w edytorze Microsoft Word 2007 oraz 2010 (MS Office) można z łatwością wprowadzać i wyświetlać prześledzone zmiany i komentarze. narzędzie „Śledź zmiany”

 

Poprawiając teksty wykorzystujemy narzędzie „Śledź zmiany” (Recenzja->Śledź zmiany lub Ctrl+Shift+E). Funkcja umożliwia śledzenie wstawień, usunięć, formatowania i komentarzy.

 

Program umożliwia zmianę wyglądu wstawionych recenzji w tekście.

Do wyświetlania usunięć, komentarzy, zmian formatowania i przeniesionej zawartości są używane domyślnie dymki, podkreślenia i przekreślenia. Jeśli wszystkie wprowadzane modyfikacje mają być wyświetlane w tekście, można zmienić ustawienia w taki sposób, aby prześledzone zmiany i komentarze były wyświetlane tak, jak jest nam wygodniej.

MS Word 2007:

MS Word 2007

MS Word 2010:

MS Word 2010

Dodany fragment tekstu zaznaczany jest podkreśleniem.Dodany fragment tekstu zaznaczany jest podkreśleniem.

Usunięty fragment tekstu zaznaczany jest w postaci informacji na marginesie bądź przekreślany.

Usunięty fragment tekstu zaznaczany jest w postaci informacji na marginesie.

Nasz komentarz również zaznaczany jest na marginesie pracy.Nasz komentarz również zaznaczany jest na marginesie pracy.

Opcja zaakceptowania/odrzucenia zmiany bądź usunięcia komentarza dostępna jest po kliknięciu ich prawym klawiszem myszki.

Opcja zaakceptowania/odrzucenia poprawki bądź usunięcia komentarza dostępna jest po kliknięciu prawym klawiszem myszki.                                    Opcja zaakceptowania/odrzucenia poprawki bądź usunięcia komentarza dostępna jest po kliknięciu prawym klawiszem myszki.

Do automatycznego zatwierdzenia wszystkich poprawek zalecamy zaakceptowanie dokonanych zmian przyciskiem „Zaakceptuj wszystkie zmiany w dokumencie” znajdującym się w pasku narzędzi.

Do automatycznej akceptacji wszystkich poprawek zalecamy zaakceptowanie dokonanych zmian przyciskiem „Zaakceptuj wszystkie zmiany w dokumencie” znajdującym się w pasku narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *