Pierwsza polska książka w Islandii

W lipcu 2012 roku roku na rynku islandzkim ukazała się pierwsza w historii tego kraju książka wydana w języku polskim. Nosi tytuł „Islandia jak z bajki”. W tej premierze możemy pochwalić się naszym skromnym udziałem. 

Książka została napisana w formie fabularyzowanego przewodnika, a jej autorką jest Janina Ryszarda Szymkiewicz – absolwentka Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, która na morzach i oceanach świata przepracowała wiele lat.

„Islandia jak z bajki” jest książką o magicznej podróży wokół Islandii, o zachwycie i niedowierzaniu i o tym, że są jeszcze takie miejsca, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie.

 
 
W książce jest sporo opisów przyrody. Ale niech Wam się nie kojarzą od razu z  opisami z "Nad Niemnem". Czyta się je z zapartym tchem. Ma się ochotę natychmiast na własne oczy obejrzeć opisywane miejsca. Niesamowite islandzkie krajobrazy.

Autorka wplata pomiędzy opisy prawdziwe historie opowiadane przez Islandczyków.Dzięki nim można poznać obraz kraju. Nie ten turystyczny, lecz autentyczny, dziki, nieprzystępny.

Autorka zaprasza wszystkich czytelników w podróż po kraju, o którym w Polsce mówi się często: „Islandia? Kierunek całkowicie nieznany...”

Książka ma formę przewodnika, który można zabrać ze sobą w podróż po tym niesamowitym kraju. Niestety jest niestety niedostępna na polskim rynku. 

Aby uprzyjemnić nam opracowywanie książki i by było nam łatwiej wczuć się w islandzkie klimaty, pai Janina podesłała nam nagranie utworu islandzkiego zespołu. Nas oczarował tak samo jak opisy przyrody. Mam nadzieję, że Wam też się spodoba.  Koniecznie dajcie znać.

A może byliście w Islandii i możecie się z nami podzielić wrażeniami?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_na_Islandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *