Kto zrozumie prawnika, czyli o naszej specjalizacji

Znalezienie specjalistów, którzy zajmują się korektą tekstów prawnych czy finansowych, może być trudne. Poprawienie takich tekstów wymaga bowiem specjalistycznych umiejętności zarówno wykwalifikowanych prawników-redaktorów, jak i doświadczonych korektorów.

W założeniach nasza firma miała zajmować się korektą/redakcją prac naukowych, a przy odrobinie szczęścia poprawiać także książki. Jednak w lutym 2007 roku otrzymaliśmy zlecenie od bardzo dużej firmy z sektora finansowego. W związku z wprowadzeniem w tym czasie nowelizacji ustawy ubezpieczeniowej nasz nowy klient musiał wymienić wszystkie dokumenty. W ciągu 30 dni 3 osoby przeczytały 1223 strony (czyli 55 arkuszy wydawniczych) warunków ubezpieczeń i innych tekstów firmowych.

Dwa miesiące później kolejna duża firma z branży finansowej nawiązała z nami stałą współpracę.

Wtedy to nasze plany poprawiania prac magisterskich i doktoratów zaczęły schodzić na dalszy plan.

Obecnie 80% naszych klientów to firmy z sektora finansowego: banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, domy maklerskie, towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Po 9 latach doskonale rozumiemy znaczenie prawne poprawianych materiałów i wiemy, że liczy się nie tylko poprawność językowa tekstu, ale także skutki prawne naniesionych zmian. Ważny jest każdy przecinek. Żaden inny tekst specjalistyczny nie wymaga takiej precyzji jak tekst prawny. Tę umiejętność posiadamy w stopniu przewyższającym ofertę większości innych korektorów. Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni, że wraz z poprawieniem błędów nie zmienimy sensu tekstu.

Teksty opracowane przez nasz zespół zawsze uwzględniają branżowe wytyczne w zakresie terminologii – teksty finansowe są więc zgodne z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej, a prawne – zgodnie z zasadami redagowania tekstów prawnych zawartymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie „Zasad techniki prawodawczej”.

O tym, kim jest redaktor tekstów prawnych i dlaczego nie wszystkie teksty możemy redagować, napiszę w następnym odcinku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *